Przejdź do treści

Porady

jak się przygotować do pobrania krwi

Jak się przygotować do pobrania krwi?

  Jak się przygotować do pobrania krwi? Czy pić dużo wody, a może nie pić? Czy można coś zjeść? Czy można brać leki? Przedstawiamy zalecenia przed badaniem krwi.

  łuszczyca objawy i leczenie

  Łuszczyca – przyczyny, objawy, leczenie choroby

   Łuszczyca jest niezakaźną, przewlekłą chorobą skóry. Jej charakterystyczne, widoczne objawy to czerwone i różowe plamy pokryte łuską – suchymi blaszkami. Skłonności do łuszczycy są dziedziczne. Zachorować można na nią w każdym wieku. Współczesna medycyna osiągnęła wiele w leczeniu tej przewlekłej dermatozy. Jak powstają zmiany łuszczycowe? Czy łuszczycę można wyleczyć?

   Czytaj dalej »Łuszczyca – przyczyny, objawy, leczenie choroby

   skurcze mięśni leczenie

   Skurcze mięśni: jakie mają przyczyny i jak sobie z nimi radzić?

    Skurcze mięśni, czyli chwilowe zmiany napięcia lub długości mięśnia powodują duży dyskomfort poprzez nacisk na miejsce przyczepu mięśnia lub na narząd otoczony mięśniami. Mogą być wynikiem aktywności fizycznej lub zbyt długiego przebywania w niewygodnej pozycji. Zdarza się jednak, że przyczyny występowania skurczy są znacznie poważniejsze.

    Czytaj dalej »Skurcze mięśni: jakie mają przyczyny i jak sobie z nimi radzić?

    Fizykoterapia zabiegi i zastosowanie

    Fizykoterapia – na co pomaga, kiedy się ją stosuje?

     Czym jest fizykoterapia i kiedy warto rozważyć jej zastosowanie? Otóż, fizykoterapia stanowi jedną z gałęzi nauki, jaką jest fizjoterapia. Najbardziej powszechne i najczęściej wykorzystywane zabiegi obejmują stosowanie m.in. terapii ultradźwiękami, krioterapii miejscowej, elektrostymulacji, prądów TENS, jonoforezy, galwanizacji, laseroterapii, a także tzw. fal uderzeniowych. W dalszej części artykułu więcej o wskazaniach do wdrożenia fizykoterapii oraz stosowanych metodach.

     Czytaj dalej »Fizykoterapia – na co pomaga, kiedy się ją stosuje?

     Call Now Button