Rehabilitacja stawu skokowego – metody i cele
Urazy stawu skokowego trapią nie tylko sportowców. Przyczyną problemów są też zmiany zwyrodnieniowe. Jak wygląda rehabilitacja stawu skokowego
Urazy stawu skokowego trapią nie tylko sportowców. Przyczyną problemów są też zmiany zwyrodnieniowe. Jak wygląda rehabilitacja stawu skokowego
W wielu problemach pomocna, a często niezbędna jest rehabilitacja. Dowiedz się, jakie metody stosuje się przy popularnych schorzeniach kolan.
Gastrolog a gastroenterolog – czy są jakieś różnice między tymi specjalizacjami? Z jakimi chorobami można zgłosić się do gastroenterologa?
Kobido to intensywny masaż twarzy, szyi i dekoltu. Łączy w sobie różne techniki, od delikatnych i relaksujących ruchów, po szybkie, intensywne ugniatanie oraz oklepywanie.
Holter ciśnieniowy to specjalistyczne badanie diagnostyczne, które polega na całodobowym monitorowaniu ciśnienia tętniczego krwi.
Kolposkopia to specjalistyczne badanie ginekologiczne, podczas którego szyjka macicy, pochwa oraz srom oglądane są za pomocą kolposkopu – urządzenia optycznego z systemem powiększającym i oświetlającym.
Kolonoskopia jest badaniem diagnostycznym układu pokarmowego, które pozwala na wykrycie i monitorowanie wielu schorzeń jelita grubego.
Jakie są objawy cukrzycy, które pacjent może sam u siebie zaobserwować już w początkowym stadium choroby? Wiele osób z zaskoczeniem podczas rutynowych badań dowiaduje się, że cierpi na cukrzycę lub ma bardzo podwyższony poziom cukru. Jakie symptomy mogli przeoczyć już wcześniej?
Często mamy wątpliwości, czy obniżać gorączkę. A jeśli już obniżać: to kiedy? Czy temperatura ciała 37 stopni Celsjusza to już gorączka, czy stan podgorączkowy?
Zastanawiasz się, czego nie robić przed badaniami, takimi jak pobranie krwi, echo serca czy choćby badanie wzroku? Sprawdź krótką listę.