Przejdź do treści
Strona główna » Porady ekspertów » Mezoterapia igłowa i bezigłowa ? na co pomaga i na czym polega?

Mezoterapia igłowa i bezigłowa ? na co pomaga i na czym polega?

    medycyna estetyczna

    Mezoterapia igłowa oraz mezoterapia bezigłowa to bardzo skuteczne zabiegi medycyny regeneracyjnej, które stosuje się w dermatologii estetycznej a także w celu leczenia takich problemów jak łysienie, blizny, rozstępy, przebarwienia czy łojotokowe zapalenie skóry. Na czym polega mezoterapia? Z czego wynika jej skuteczne działanie? 

    Mezoterapia ? co to jest?

    Zabieg mezoterapii pozwala wprowadzić do skóry substancje poprawiające jej wygląd lub mające właściwości lecznicze. To niechirurgiczna metoda, która wykorzystywana w dermatologii estetycznej pomaga przywrócić skórze jędrność i gładkość, a także poprawia jej odżywienie, dzięki czemu minimalizuje oznaki starzenia. W przypadku leczenia łysienia, do skóry wprowadza się m.in. osocze bogatopłytkowe, peptydy lub komórki macierzyste. W przypadku leczenia blizn, wstrzykiwany preparat pobudza wytwarzanie kolagenu i aktywuje procesy naprawcze skóry. Dermatolodzy proponują dwa rodzaje tego zabiegu – mezoterapię igłową oraz bezigłową. Zabiegi wykonuje specjalista medycyny regeneracyjnej. (Zobacz informacje o zabiegach medycyny estetycznej w Medicers >>)

    Mezoterapię igłową wykonuje się strzykawką wyposażoną w cienką igłę lub urządzeniem, wyglądającym jak pistolet, który posiada regulację wkłucia. Narzędziem wykonuje się mikro wkłucia, aby dokonać iniekcji starannie dobranego koktajlu substancji odżywczych. Zabieg uznawany jest za bezbolesny, ale w przypadku wysokiej wrażliwości na ból, lekarz może zastosować maść miejscowo znieczulającą. Po zakończonej iniekcji, wykonuje się delikatny masaż miejsca zabiegu, aby dokładnie rozprowadzić wstrzykniętą substancję.

    Zabieg mezoterapii bezigłowej, ma takie samo działanie jest mezoterapia igłowa. W tym przypadku jednak przeprowadzany jest za pomocą urządzenia, które wykorzystuje jednokierunkowy prąd impulsowy wysokonapięciowy o częstotliwości radiowej. Dzięki wykorzystaniu tego zjawiska zwiększa się przepuszczalność skóry, a substancje aktywne wnikają do jej głębszych warstw.

    Na co pomaga mezoterapia?

    Najczęściej mezoterapia wykorzystywana jest w ramach dermatologii estetycznej. Zastosowanie mezoterapii na twarzy pozwala zlikwidować cienie i obrzęki pod oczami, spłycić drobne zmarszczki i zapobiega tworzeniu się nowych. W przypadku mezoterapii w obrębie rąk, można pozbyć się cienkiej i prześwitującej skóry. Głównym działaniem mezoterapii wykorzystywanej w zabiegach estetycznych jest stymulacja skóry pobudzająca wzmożony proces regeneracji. Aktywowane są fibroblasty, które produkują kolagen. W efekcie skóra jest odżywiona, odzyskuje blask i jędrność. Mezoterapia wspomaga również leczenie innych problemów takich jak łysienie czy blizny.

    Jakie substancje wykorzystuje się przy mezoterapii?

    Substancje wykorzystywane do mezoterapii różnią się w zależności celu zabiegu. Ważne jest również miejsce na skórze, którego dotyczy wykonywany zabieg.

    Używane substancje podczas zabiegu mezoterapii:

    • osocze bogatopłytkowe – PRP (Platelet Rich Plasma), preparat krwiopochodny zawierający skoncentrowane płytki krwi (PLT ? Platelets) zawieszone w osoczu. Wspomaga procesy regeneracji tkanek,
    • komórki macierzystepierwotne, niewyspecjalizowane komórki, dopasowujące się swoją budową i funkcją do tkanki, w której się znajdują. Mogą regenerować tkanki, do których zostały podane.
    • dekspantenol – kwas organiczny, używany m.in. w przypadku problemów z wypadaniem włosów, jego działanie wspomaga nowo odrastające włosy,
    • kwas hialuronowy – wypełniacz przestrzeni międzykomórkowej skóry, który nawilża i redukuje zmarszczki,
    • wyciąg z wąkroty azjatyckiej wspomaga działanie typu antystarzeniowe (działanie anti-age),
    • wyciąg z nostrzyka żółtego z rutyną jego działanie jest skuteczne w walce z cellulitem,
    • pirogronian sodu stymuluje wydzielania kolagenu, dlatego jest stosowany zarówno w leczeniu łysienia jak i zmniejszaniu zmarszczek,
    • krzemionka organiczna jest używana do leczenia wypadających włosów i zmniejszania cellulitu.

    Zapraszamy do konsultacji w sprawie mezoteriapii oraz innych zabiegów medycyny estetycznej w Medicers.
    Więcej informacji >>

    Grafiki użyte w artykule: freepik.com

    [ratings]

    Call Now Button