Przejdź do treści

Gastroenterolog – poradnia, Warszawa Targówek 

Gastroenterologia (zwana też gastrologią) to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem schorzeń układu pokarmowego. W naszej Poradni gastrologicznej możecie Państwo skorzystać z konsultacji u znakomitej specjalistki w tej dziedzinie  dr Małgorzaty Ewy Łuszczyny. Zapraszamy na porady profilaktyczne, a także jeżeli zauważyliście Państwo niepokojące objawy ze strony układu pokarmowego np. częste bóle brzucha, zgagę, częste biegunki, krwawienia z odbytu, wymioty.

Nasz lekarz pomoże pozbyć się uciążliwych objawów, skieruje na dodatkowe badania diagnostyczne, ustali leczenie farmakologiczne

Przydatne pojęcia z zakresu gastroenterologii

Zgaga

Objawia się pieczeniem w gardle i przełyku np. podczas przełykania śliny. Najczęściej zgaga towarzyszy nadkwasocie żołądka, chorobie wrzodowej, nerwicom, zapaleniu żołądka.

 

Krwawienie z przewodu pokarmowego

Może objawiać się krwawymi wymiotami, czarnym stolcem lub wydalaniem krwi przez odbyt. Niewielkie krwawienie może być niezauważone i daje się wykryć jedynie badaniem laboratoryjnym.

 

Kolonoskopia 

Badanie pozwalające wykryć nawet niewielkie zmiany w jelicie z których mógłby rozwinąć się rak lub inne groźne choroby. Do badania trzeba się szczególnie przygotować- jelito musi być zupełnie czyste, dlatego też aby pozbyć się resztek kałowych przez dwa dni poprzedzające badanie pacjent jest na diecie płynnej.

Call Now Button