Pediatra

MEDICERS Przychodnia Zacisze oferuje konsultacje i opiekę nad najmłodszymi pacjentami z zakresu pediatrii w ramach NFZ (należy złożyć deklarację) jak i prywatnie.

PEDIATRIA– jako nauka o dziecku zajmuje się okresem wzrostu i dojrzewania ( od urodzenia do 17 r. ż). Dotyka zagadnień związanych z ochroną zdrowia najmłodszych, wczesnego rozpoznawania i zapobiegania chorobom.

W naszej Poradni Pediatrycznej, mamy mogą dowiedzieć się jak opiekować się dzieckiem od dnia urodzin, korzystając z wiedzy lekarza pediatry i położnej. Mają możliwość zaproszenia położnej na wizytę patronażową. W okresie niemowlęcym pojawiające się a nieleczone problemy zdrowotne mogą mieć ogromny wpływ na rozwój i życie dziecka. Lekarz pediatra podczas wizyty oceni rozwój dziecka, fachowo doradzi w razie zgłaszanych dolegliwości czy skieruje na specjalistyczne badania.

Od 1 października 2019 r. rejestracja dzieci nowo narodzonych odbywać się będzie w następujące dni tygodnia:

  • WTOREK 14.00-19.00
  • ŚRODA 8.00-12.00
  • CZWARTEK 16.00-19.00

 

Zapisz dziecko do pediatry

 

Szanowni Pacjenci!

W ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej przychodnia Medicers przyjmuje pacjentów w godzinach od 8.00 do 18.00. W pozostałych godzinach, czyli od 18.00 do 8.00 należy zgłaszać się do Nocnej Pomocy Lekarskiej (NPL). Poniżej podajemy najbliżej zlokalizowane placówki: 

  • Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga-Północ, Ul. Dąbroszczaków 5A, tel. 22 619 19 17
  • Poradnia Rodzinna Zdrowie , ul. Kondratowicza 27 B, tel. 22 749 10 10

Harmonogram wizyt profilaktycznych dzieci

Każde dziecko ma wyznaczany harmonogram wizyt profilaktycznych na których pielęgniarki po uprzedniej kwalifikacji przez lekarza pediatrę lub lekarza rodzinnego, zaszczepią małego pacjenta lub przeprowadzą tzw. bilans. Bilans ocenia rozwój psychoruchowy dziecka i wykonuje się go w niektórych okresach życia dzieci i młodzieży:

  • Pierwsze badanie bilansowe w okresie noworodkowym
  • Kolejne badania w: 2 ,4, 6, 10, 14 roku życia
  • Ostatnie badanie w 18 r. roku życia

 


Nasi eksperci radzą