Przejdź do treści
Strona główna » Porady ekspertów » Rehabilitacja ? jonoforeza na bóle stawów i stany zapalne

Rehabilitacja ? jonoforeza na bóle stawów i stany zapalne

  Aby leczenie było skuteczniejsze, lekarstwo powinno dotrzeć dokładnie tam gdzie powinno działać. Pomaga w tym jonoforeza. Temu zabiegowi w ramach rehabilitacji na NFZ mogą się poddać mieszkańcy z dzielnicy Warszawa Targówek w centrum medycznym Medicers.

   

  Rehabilitacja poprzez jonoforezę

  W jakich schorzeniach pomaga jonoforeza? Jest to rodzaj fizykoterapii, który z dużym powodzeniem jest stosowany w zwalczaniu takich problemów jak ból stawów, ból kręgosłupa, wszelkiego rodzaju nerwobóle, a także toczące się w organizmie stany zapalne. Dzięki jonoforezie, możemy precyzyjnie i z dużą skutecznością trafić lekarstwem w miejsce, gdzie powinno ono działać. Jednocześnie jest to zabieg bezbolesny, a nawet można powiedzieć, że relaksujący.

   

  Co się będzie działo podczas zabiegów rehabilitacyjnych z wykorzystaniem jonoforezy?

  Kiedy przyjdziesz na zabieg rehabilitacyjny, podczas którego będzie przeprowadzana jonoforeza, rehabilitant owinie materiałem nasączonym lekarstwem to miejsce, do którego powinien zostać podany lek. Najczęściej będzie to gazik. Potem, po dwóch stronach leczonego miejsca (np. po dwóch kolana, łokcia lub kostki) umieszczone zostaną elektrody. Rehabilitant włączy prąd o stałym natężeniu, który przepływając między elektrodami będzie też powodował, że lekarstwo będzie wnikać lepiej do tkanek. Nie trzeba się bać prądu ? zabieg jest bezbolesny ? będziesz czuć tylko lekkie mrowienie.

   

  Ile trwa zabieg rehabilitacyjny z jonoforezą?

  Zwykle sam zabieg po podłączeniu elektrod trwa od 15 do 25 minut. Trzeba wziąć jeszcze pod uwagę przygotowanie oraz dotarcie na miejsce. Jeśli zarezerwujesz sobie około godziny na pobyt w przychodni rehabilitacyjnej, powinno to wystarczyć. Warto przez zabiegiem zadbać o to, aby na skórze, w miejscu wykonywania zabiegu nie było warstwy kosmetyków – takich, jak kremy, balsami czy leczniczych maści. Mogą pogarszać wynik zabiegu.

  W ofercie rehabilitacji w Centrum Medicers mamy jonoforezę, oraz bardzo dużo innych zabiegów. Zapraszamy do zapoznania się z listą dostępnych zabiegów.

  Call Now Button