Do czego służy USG Dopplera?

USG dopplera badanie

USG Dopplera pomaga wykryć schorzenia tętnic i żył na wczesnym etapie ich rozwoju. Pozwala zwiększyć skuteczność leczenia tych chorób. Jeśli mieszkacie Państwo w dzielnicy Targówek, w Markach lub Ząbkach, zapraszamy do wykonania USG Dopplera w Medicers.

USG Dopplera to jedno z najbardziej przydatnych badań w arsenale współczesnej medycyny. Na jego sukces wpływa kilka czynników – między innymi to, że jest dość badaniem tanim w porównaniu ze swoją skutecznością, łatwo dostępnych a do tego można je stosować praktycznie bez względu na wiek i stan zdrowia pacjenta.

 

Co bada USG Dopplera?

Dzięki badaniu USG Dopplera można stwierdzić, gdzie w organizmie pacjenta pojawiają się problemy z przepływem krwi. Lekarz dowiaduje się nie tylko gdzie krew płynie wolniej i gdzie napotyka na trudności, ale także czy nie zachodzi zjawisko cofania się krwi, wynikające np. z problemów z zastawkami. Jest to zatem badanie pozwalające ocenić stan żył i tętnic, ich przekrój i wydolność układu krążenia. Lekarz może też sprawdzić, jaki jest stan ukrwienia różnych narządów – czy nie mamy np. do czynienia z niedokrwieniem, rodzącym niebezpieczeństwo dla zdrowia. Wykrywa też sytuacje przeciwne – gdy jakieś miejsce w naszym organizmie jest ukrwione ponadprzeciętnie – a takie zjawisko spotyka się często w przypadku guzów nowotworowych. To sprawia, że USG Dopplera przydaje się nie tylko przy diagnozowaniu problemów z układem krwionośnym, ale wspomaga też wykrywanie nowotworów.

 

Bezpieczne i bezbolesne badanie USG

Badanie USG Doppler jest na tyle bezpieczne, że można stosować je nawet w przypadku niemowląt. Nie wiąże się z podawaniem jakichkolwiek substancji do organizmu. Miejsce przyłożenia głowicy aparatu jest pokrywane żelem, tak jak w przypadkach innych badań USG. Taki żel wpływa na płynność wodzenia głowicą aparatu, ale poprawia też przenikanie fal ultradźwiękowych. W przypadku USG Dopplera możemy słyszeć szum krwi – nie zagłusza się go, ponieważ także ten dźwięk może wiele powiedzieć doświadczonemu lekarzowi o stanie żył i tętnic.

 

Zapraszamy na USG Dopplera na Targówek do Medicers

Nasza pracownia USG (Warszawa Targówek, ul. Tużycka 31) zaprasza Państwa na badanie USG Dopplera. Tutaj znajdą Państwo listę zabiegów wykonywanych w naszej pracowni.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Na razie brak ocen)
Loading...

 

Foto: Technology image created by Peoplecreations – Freepik.com